Warto skanować

Rodzinne fotografie to wyjątkowo cenna pamiątka. Jest wiele powodów dla których warto przywrócić im dawną świetność.
Żyjemy w czasach fotografii cyfrowej, gdzie analogowe zdjęcia w postaci odbitek, slajdów lub negatywów swoją złotą epokę mają już za sobą. Stare albumy fotograficzne straciły swój dawny blask, rzutnik do slajdów przestał działać, a slajdy i negatywy zaszły żółtą mgiełką. Oferujemy usługę, dzięki której stare fotografie zyskają nowe, lepsze, cyfrowe życie.

5 najważniejszych powodów dla których warto zabezpieczyć swoje stare zdjęcia:

  1. przechowywane w niekorzystnych warunkach materiały analogowe ulegają stopniowej degradacji wraz z upływającym czasem. Odbitki stają się wypłowiałe i są podatne na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozdarcie czy zamoknięcie, a klisze zachodzą żółtą mgiełką. Z czasem obraz traci swą wyrazistość i nasycenie, a emulsja na powierzchni może zostać łatwo porysowana.
  2. profesjonalne skanowanie domowego archiwum fotograficznego to operacja jednorazowa. Raz, dobrze zeskanowane zdjęcia na zawsze już pozostaną w doskonałej kondycji. Cyfrowe pliki nie ulegają uszkodzeniom i nie tracą kolorów – jednym słowem nie starzeją się.
  3. prawidłowo wykonana digitalizacja materiałów analogowych to jednorazowy wydatek, który zapewni Tobie i Twojej rodzinie, a także przyszłym pokoleniom radość z posiadania tak cennych wspomnień.
  4. zeskanowanymi zdjęciami możesz dzielić się z rodziną i znajomymi w serwisach społecznościowych typu Facebook czy NK, przesyłać je mailem lub udostępniać w internetowych galeriach.
  5. dzięki jakości Full HD bez problemu zrobisz swoim bliskim doskonały prezent w postaci fotoksiążki, powiększenia lub innych fotoprezentów. Cyfrowe zdjęcia dają dziś nieograniczone możliwości.

Niestety zdjęcia na papierowych odbitkach i materiałach światłoczułych, takich jak slajdy i negatywy niszczeją wraz z upływającym czasem. Skanowanie zdjęć pozwala nie tylko zatrzymać, ale także cofnąć ten proces. Stosowane przez nas zaawansowane technologie analizy obrazu i naprawy uszkodzeń firmy Nikon i Kodak gwarantują uzyskiwanie doskonałych rezultatów. Zeskanowane i odrestaurowane stare zdjęcia to także doskonały pomysł na prezent. Dzięki zeskanowanym zdjęciom na płycie DVD w jakości Full HD sprawisz swoim bliskim ogromną radość. Ślub rodziców w postaci eleganckiej fotoksiążki czy też fotoplakat z pierwszych urodzin dziecka – możliwości są nieograniczone, a wszystkie będą wspaniałą niespodzianką dla Twojej rodziny i znajomych.   Wspomnienia z wakacji, rodzinnych wypraw, śluby, komunie czy chrzciny dzieci – wszystkie te zapisane niegdyś i zapomniane już wspomnienia czekają tylko by na nowo ujrzeć światło dzienne w nieosiągalnej jeszcze kilka lat temu jakości – w jakości Full HD.

Odzyskiwanie kolorów, usuwanie kurzu i rys poprzez skanowanie w podczerwieni, a także redukcja grubego ziarna sprawią, że Twoje stare zdjęcia znów będą wyglądać doskonale. Zobacz przykłady >>